Forca të mëdha policore në Kumanovë, rrugë të bllokuara (Foto) - Bota Sot
Forca të mëdha policore në Kumanovë, rrugë të bllokuara (Foto)

Maqedonia

Forca të mëdha policore në Kumanovë, rrugë të bllokuara (Foto)

Më: 9 maj 2015 Në ora: 09:18

Në qytetin e Kumanovës po vazhdon një prani e shtuar policore dhe se rrugët janë bllokuar në disa pjesë të qytetit.

Forca të mëdha policore janë të pranishme sidomos në pjesën në afërsi të tregut të Kumanovës, ku nuk po lejohet udhëtimi drejt Lagjes së Trimave, atje ku kryesisht po mbizotëron aksioni policor dhe të shtënat e armëve.

Pranë tregut përveç forcave të mëdha policore, kanë dalur edhe qytetarët për të ndjekur nga afër situatën. Në këtë zonë ka një numër të madh të gëzhojave të armëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat