Heshtje në Presidencë, Zaev pret mandatin - Bota Sot
Heshtje në Presidencë, Zaev pret mandatin

Maqedonia

Heshtje në Presidencë, Zaev pret mandatin

Më: 17 maj 2017 Në ora: 09:35
Zoran Zaeve dhe George Ivanov

Dy ditë para skadimit të afatit të dhënies së mandatit, presidenti Gjorge Ivanov do të duhet të vendosë për dëhnien e mandatit liderit të LSDM-së Zoran Zaev, por nga kabineti I tij akoma heshtje.

Sipas paralajmërimeve, Ivanov të enjten pasdite do të shkojë në Varshavë, ku në panairin ndërkombëtarë do të promovojë librin e tij, andaj edhe afati për dhënien e mandatit po ngushtohet akoma më shumë.

LSDM mbetet në qëndrimit se edhe deri atëherë Ivanov ka mjaft kohë që të marrë vendimin.

Në prononcim për mediat, kryeparlamentari Xhaferi, tha se nuk do ketë nevojë për mandatim nga Ivanovi, por se atë do ta bëjnë në Kuvend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...