Stoltenberg realizon vizitë dyditëshe në Maqedoni - Bota Sot
Stoltenberg realizon vizitë dyditëshe në Maqedoni

Maqedonia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Stoltenberg realizon vizitë dyditëshe në Maqedoni

Më: 13 janar 2018 Në ora: 23:55
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, të mërkurën dhe të enjten (17-18 janar) do të realizojë një vizitë dyditëshe në Maqedoni, njoftoi Qeveria. Stoltenberg do të takohet me udhëheqjen e shtetit, ministrat, si dhe me disa nga liderët e partive politike.

Është planifikuar që Stoltenberg të zhvillojë një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin Zoran Zaev të enjten pasdite.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test