Qeveria e Maqedonisë sot do të mbajë seancën e 54-të - Bota Sot
Qeveria e Maqedonisë sot do të mbajë seancën e 54-të

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Qeveria e Maqedonisë sot do të mbajë seancën e 54-të

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 10:33
Qeveria e Maqedonisë

Situata dhe përparimi në procesin e integrimit evropian, përdorimin dhe implementimin e fondeve nga Bashkimi Evropian, statusi për realizimin dhe prioritetin e Republikës së Maqedonisë për hyrjen në NATO, si dhe statusi i realizimit për Marrëveshjen e Ohrit, duhet të rishikohen si pikat e para të seancës së 54-të nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë.

Anëtarët e Qeverisë do t’i rishikojnë thirrjet për marrjen e një vendimi për heqjen e 600000 litrave të Eurodizelit, nga rezervat e naftës dhe nga derivatet e naftës nga “Hekurudhat e Maqedonisë” – Shkup, po ashtu edhe informacioni në lidhje me investimet për projektet infrastrukturore të financuar nga programet për mbështetje financiare për zhvillimin rural.

Në seancën e sotme Qeveria e Maqedonisë do të diskutojë edhe për pika tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test