Federata e Alpinistëve të Maqedonisë do të hetojë incidentin e vdekjes së dy alpinistëve - Bota Sot
Federata e Alpinistëve të Maqedonisë do të hetojë incidentin e vdekjes së dy alpinistëve

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Federata e Alpinistëve të Maqedonisë do të hetojë incidentin e vdekjes së dy alpinistëve

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 10:59
Alpinistë

Federata e alpinistëve të Maqedonisë ka formuar një komision që do të merret me hetimin e incidentit të ndodhur në rrethinë të Vodenit, në malin Nixhe.

Komisioni do të përbëhet nga alpinistë, udhërëfyes profesional dhe ekspertë.

Pritet që të analizohen të gjitha të dhënat e rëndësishme të institucioneve përgjegjëse të Maqedonisë dhe Greqisë. Do të analizohene dhe të dhënat e organizatorëve të ekspeditës.

Për rastin në fjalë janë deklaruar edhe familjarët e të vdekurve. Ata do të kërkojnë verifikim të lëshimeve dhe do të përndjekje penale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test