Dita e fundit e karnavalit ndërkombëtar “Proçka 2018” në Prilep - Bota Sot
Dita e fundit e karnavalit ndërkombëtar “Proçka 2018” në Prilep

Maqedonia

Dita e fundit e karnavalit ndërkombëtar “Proçka 2018” në Prilep

Më: 18 shkurt 2018 Në ora: 10:15
“Proçka 2018”

Manifestimi qendror i karnavalit ndërkombëtar “Proçka 2018” do të mbahet sot në Prilep me shfaqjen e nxënësve para komisionit, i cili do të zgjedh maskat më të mira sipas kategorive dhe më pas do t’u jepen edhe çmime.

Pjesën zyrtare të karnavalit do ta ndjek edhe delegacioni i Federatës Evropiane të Karnavaleve të Qyteteve, i udhëhequr nga kryetari Henry Van der Kron.

Në garë do të marrin pjesë grupe karnavalesh nga Budva, Banja, Beogradi, Korça, Rateva, Strumica dhe qytete tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test