Tusk: Asnjëherë mos humbisni një mundësi të mirë - Bota Sot
Tusk: Asnjëherë mos humbisni një mundësi të mirë

Maqedonia

Tusk: Asnjëherë mos humbisni një mundësi të mirë

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 17:56
Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk në gjuhën maqedonase përmes rrjetit social “Twitter” tha se, “asnjëherë mos humbisni një mundësi të mirë. Ai flet për anëtarësimin e Polonisë në BE.

“Tridhjetë vjet më parë, ne mobilizuam të gjithë miqtë dhe të afërmit dhe votuam për ndryshime, sot Polonia po përdor mundësi të pakufizuara të ofruara nga BE. Unë nuk do të kisha folur me ju nëse nuk besoja se edhe ju mund të keni sukses”, tha Tusk, i cili vuri në dukje se në jetën e një personi shumë rrallë mund të ndryshon fatin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...