Zoran Zaev: Sot fitoi demokracia, qytetarët votuan për Maqedoninë Evropiane - Bota Sot
Zoran Zaev: Sot fitoi demokracia, qytetarët votuan për Maqedoninë Evropiane

Maqedonia

Zoran Zaev: Sot fitoi demokracia, qytetarët votuan për Maqedoninë Evropiane

Më: 30 shtator 2018 Në ora: 20:04
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për media pas mbylljes së votimit ne referendum  tha se maqedonasit përmes votës treguan se do të udhëtojnë në drejtim të BE-së.

“Sot fitoi demokracia dhe qytetarët votuan për Maqedoninë Evropiane. Vota e qytetarëve tani duhet të kthehet në një aktivizëm politik në Kuvendin e Maqedonisë”.

Zaev gjithashtu tha se duhen numëruar të gjitha votat për disa orë në menyrë që të dihet rezultati përfundimtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...