LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM-së të veprojnë lirshëm dhe të kundërshtojnë lojtarin anti-perëndimor Mickoski - Bota Sot
LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM-së të veprojnë lirshëm dhe të kundërshtojnë lojtarin anti-perëndimor Mickoski

Maqedonia

LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM-së të veprojnë lirshëm dhe të kundërshtojnë lojtarin anti-perëndimor Mickoski

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 16:29
Foto

Nëpërmjet një kumtesë ka reaguar edhe LSDM-ja ndaj konferencës për shtyp të deputetit të OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski.

“Udhëheqja e OBRM-PDUKM-së dhe Hristijan Mickoskit sot edhe një herë treguan se me çdo kusht dëshirojnë ta bllokojnë të ardhmen e Maqedonisë në BE dhe NATO”, thonë nga LSDM-ja duke shtuar se deputetët e OBRM-PDUKM-së në Kuvend duhet të veprojnë lirshëm dhe të kundërshtojnë lojtarit partiak anti-perëndimor Mickoski dhe kryesisë anti-perëndimore të kësaj partie, përcjell Telegrafi Maqedoni.Sipas LSDM-së, të gjithë deputetët, duke përfshirë ato të OBRM-PDUKM-së kanë obligim para qytetarëve ta ndjekin vullnetin e mbi 80% të qytetarëve dhe të sigurojnë të ardhme në BE dhe NATO përmes pranimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë.

“Udhëheqja anti-perëndimore e OBRM-PDUKM-së në asnjë mënyrë nuk do ta ndalojë të ardhmen në BE dhe NATO. Maqedonia vazhdon në rrugën e anëtarësimit në NATO dhe BE pa dallim se nuk i pëlqen Mickoskit dhe kryesisë anti-perëndimore të OBRM-PDUKM-së”, thuhet në fund të reagimit të partisë maqedonase në pushtet LSDM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...