Zaev: Po bëhen përpjekje për t’u siguruar shumica - Bota Sot
Zaev: Po bëhen përpjekje për t’u siguruar shumica

Maqedonia

Zaev: Po bëhen përpjekje për t’u siguruar shumica

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 18:54
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev e lëshoi Kuvendin e Maqedonisë, dhe shkoi në Qeveri. Ai para kamerës së TV21 tha se po bëhen përpjekje të sigurohet shumica. Në pyetjen se kur do të fillojë seanca, ai u përgjigj se ai është vetëm mysafir në Kuvend dhe se Kuvendi vendos.

“Këtu jam vetëm nikoqir, Kuvendi duhet të vendos. Po bëhen përpjekje të sigurohet shumica. Natyrisht kjo të jetë në rrethana normale”, tha Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...