Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike 2022’

Mediale Vip

Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike 2022’

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 07:47
Marsela Çibukaj

Ka mbaruar edicioni i 23-të i festivalit ‘Kënga Magjike’.

Fituese e edicionit të sivjetmë është shpallur këngëtarja Marsela Çibukaj me këngën “I paftuar”.

Ajo ka mbledhur në total 449 pikë nga votimi i kolegëve, me çka edhe i kanë dhuruar fitoren e vendit të parë.

Çmimi i dytë shkoi për artisten Michael Paluca me këngën “Një përqafim”, ndërsa i treti për Anxhela Peristerin me këngën “Një kalimtar”.

Kënga “I paftuar” është një kompozim i Alban Ramosajt i cili ka realizuar muzikën dhe tekstin, gjersa për orkestrimin është kujdesur Darko Dimitrov. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat