Sony me kufje pa tela që bllokojnë zhurmën përreth - Bota Sot
Sony me kufje pa tela që bllokojnë zhurmën përreth

Mobile

Sony me kufje pa tela që bllokojnë zhurmën përreth

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 17:39
Sony

Më herët, Sony i ka sjellë kufjet WH-1000XM3, që bllokonin çdo zhurmë përreth përdoruesit, derisa tani ka sjellë edhe pajisjet pa tela, që e kryejnë të njëjtin funksion.

Kufjet me të njëjtin emër si të parat, kanë ngjashmëri të madhe me AirPods, ndërsa vendosen në vesh të atyre që duan qetësi dhe të mos dëgjojnë asgjë.

Në to është vënë çipi QN1e HD e zhvilluar nga Sony, që ka dalë të jetë shumë e mirë në bllokimin e zhurmës. Kjo funksionon nëpërmjet dy mikrofonave, që mbledhin tingujt anash, të cilat më pas bllokohen nga procesori.

Me sistemin e bllokimit të zhurmës dhe Bluetoothin e ndezur, bateria e WH-1000XM3 mund të zgjatë deri në gjashtë orë, mirëpo mund të zgjatet deri në 24 orë, fale tri baterive që ndodhen në kutinë e tyre.

Sapo të jetë nxjerrë nga veshi njëra kufje, ndalon funksionimi edhe i tjetrës, ndërsa mund të lëshohen me një prekje të lehtë.

Të interesuarit për këto kufje nga Sony, duhet të presin deri në muajin gusht, kur lansohen për 200 euro. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...