Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri - Bota Sot
Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri

Mobile

Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri

Më: 26 shkurt 2018 Në ora: 12:27
Dy telefonat e ri

Disa ditë para prezantimit të yjeve të reja të serisë Xperia, janë publikuar fotografitë e modeleve të reja Xperia X72 dhe X72 Compact.

Pasuesi i X71 do të ketë ekran 5,7“, ndërsa versioni më i vogël do të ketë ekran prej 5“. Telefonat do të punojnë në sistemin operativ Android Oreo dhe janë të pajisur me kamerën prej 19 MP, të cilën e posedon modeli premium XZm.

Skaneri për gishtërinj ndodhet në pjesën e pasme të pajisjes, dhe ka edhe mundësinë e mbushjes pa tela.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test