Pensionohet “DJ me karrierën më të gjatë në botë”

Muzikë

Pensionohet “DJ me karrierën më të gjatë në botë”

Më: 15 maj 2021 Në ora: 14:23
Ray Cordeiro

Pas më shumë se shtatë dekadash në radio, një 96-vjeçar nga Hong Kongu është përshëndetur me dëgjuesit e tij të shtunën e 15 majit me këngën “Time to Say Goodbye” të kënduar nga Sarah Brightman dhe Andrea Bocelli.

“Epo, kjo ishte e tëra. Faleminderit shumë për dëgjimin, lamtumirë, faleminderit”, ka thënë Ray Cordeiro në anglisht para se t’i jepte fund karrierës së tij, 72-vjeçare, dhe më shumë se 50-vjeçare në emisionin “All the Way with Ray”, që kishte nisur në radion publike RTHK më 1970.

Gjatë gjithë kohës ai kishte pasur yje të shumtë në emision, ndërsa në vitin 2000, mori çmimin “Guinness” si DJ-i me karrierën më të gjatë në histori.

I njohur si “Daja Ray”, Cordeiro njihet për zërin e thellë, por të qetë e repertor të lehtë muzikor. Në edicionin e fundit ai lëshoi këngë përshëndetëse.

“Jam një nga njerëzit më të lumtur në botë. Kam bërë atë që kam dashur dhe nuk kam asnjë pendesë”, ka deklaruar ai ditë më parë para pensionimit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat