​Siparantum më 16 tetor përfaqëson Kosovën në Kroaci

Muzikë

​Siparantum më 16 tetor përfaqëson Kosovën në Kroaci

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 11:39
Kori Siparantum

Kori Siparantum më 16 tetor do të udhëtojë për në Kroaci, ku do të jetë pjesë e garës ndërkombëtare të muzikës korale XII. International Choir Competition “The Golen Lime of Tuhelj”.

Siparantum do të përfaqëson Republikën e Kosovës për herë të parë në këtë festival.

Përpos shtetit tonë, në këtë festival garues do të jenë edhe kore nga Kroacia, Sllovenia dhe Bosnja.

Kori Siparantum do të paraqitet me vepra të kompozitorëve shqiptarë dhe botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat