39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Peja

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Më: 13 shtator 2021 Në ora: 08:51
Spitali i Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus.

Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19.

Prej tyre 144 pacientë janë në oksigjenoterapi, 10 janë në CPAP dhe 39 pacientë në gjendje të rëndë.

Gjatë 24 orëve janë pranuar 15 pacientë të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat