Personi që u plagos në Pejë dërgohet në QKUK

Peja

Personi që u plagos në Pejë dërgohet në QKUK

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 22:59
Foto

Personi që mori plagë nga të shtënat me armë zjarri që ndodhen në mbrëmje në çarshinë e gjatë në Pejë, është dërguar për trajtim të mëtejmë drejt Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Lajmin për “RADIO 1”, e konfirmon mjeku kujdestar i Spitalit Rajonal të Pejës, Rifat Dreshaj i cili edhe foli për gjendjen e personit të plagosur.

Dreshaj tha se plumbi ka kaluar tej për tej nga ana e abdomenit.

Ndërkaq ka shtuar se i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë.

“Kemi pranuar personin në fjalë, i plagosur nga arma e zjarrit. Plumbi ka kaluar tej për tej nga ana e abdomenit. I nevojitet trajtim më specifik mejkësorë dhe e kemi nisur për në QKUK. Deri në momentin e nisjes pra, konfirmojmë se ndodhet në gjendje stabile, për momentin jashtë rrezikut për jetë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat