Prokuroria e Pejës bllokon pasurinë e dy fajdexhinjve

Peja

Prokuroria e Pejës bllokon pasurinë e dy fajdexhinjve

Më: 13 dhjetor 2021 Në ora: 09:46
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Pejë i ka bllokuar pasurinë dy fajdexhinjve.

Po ashtu janë bllokuar edhe mbi 50 mijë euro nga llogaritë bankare.

Kështu tha zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës Shkodran Nikçi.

“Në çështjen penale kundër dy të pandehurve për shkak të veprës penale të fajdesë nga neni 331 i KPRK-së, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore ka vazhduar me ngrirjen e pasurisë së pajustifikuar, ashtu që ka lëshuar urdhrin për ngrirje të aseteve dhe atë: një banesë me 90 m2 në Prishtinë; një shtëpi dy katëshe me oborr në Pejë; dhe katër parcela me sipërfaqe 30,542 m2 tokë bujqësore klasa 3 në Pejë”.

“Është parashtruar edhe kërkesa për lëshimin e urdhrit ndalues për këto pasuri. Gjithashtu, në këtë rast kjo prokurori ka bllokuar edhe mbi 50.000 euro në llogaritë bankare të të pandehurit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat