67 pacientë u pranuan vetëm ditën e djeshme në spitalin e Pejës

Peja

67 pacientë u pranuan vetëm ditën e djeshme në spitalin e Pejës

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 12:27
Ilustrim

Nga Spitali i Përgjithshëm i Pejës kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit në këtë spital janë realizuar 615 vizita specialistike, ndërsa janë pranuar 67 pacientë.

Sipas këtij spitali, 258 pacientë janë aktualisht të shtrirë në spital.

Nga spitali i Pejës po ashtu kanë bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar edhe 4 mijë e 771 analiza dhe 9 operacione.

Njoftimi i plotë:

Puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

– 615 Vizita Specialistike;

– 67 Pranime;

– 258 Pacientë aktualisht të hospitalizuar;

– 3 Lindje, 1 djalë dhe 2 vajza;

– 9 Operacione;

– 33 Hemodializa;

– Analiza: 359 pacientë që kanë bërë 4,771 analiza;

-Shërbime Radiologjike: 115 Rëntgen, 28 Ultra zëra, 13 CT-ja dhe 5 Mamograf;

– 54 procedura fizioterapie;

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat