​Kapet hajni i telefonit mobil në Pejë

Peja

​Kapet hajni i telefonit mobil në Pejë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 16:15
Pejë

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, më datën 24.09.2022, rreth orës 18:15, ёshtё informuar se nё rrugёn “Bekim Berisha” në Pejё, viktimёs iu ёshtё vjedhur njё telefon mobil.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, sot ёshtё identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar, i njëjti dyshohet se e ka vjedhur telefonin mobil dhe e kishte shitur.

Telefoni mobil ёshtё sekuestruar nge hetuesit e stacionit Policor Pejё, dhe i njëjti pas procedurave iu ёshtё kthyer pronarit legjitim.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat