Nuk janë 30/ Kjo është mosha kur do të keni seksin më të mirë të jetës

Seksi

Nuk janë 30/ Kjo është mosha kur do të keni seksin më të mirë të jetës

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Shumë njerëz kanë iluzionin se seksi më i mirë ndodh vetëm në moshën 20-vjeçare. Në këtë moshë ju jeni të rinj, të shëndetshëm dhe pa shumë kuptim, ndaj është e arsyeshme të besoni se 20-ta është periudha kur do të përjetoni një seks drithërues, plot fantazi, lojëra me role dhe qëndrime seksuale.

Por e keni gabim. Hulumtimet sugjerojnë një moshë krejtësisht të ndryshme në të cilën do të përjetoni seksin më të mirë. Nuk janë 30, por 50 dhe 60. E ke mbajtur gojën hapur? Edhe ne. Por le të zbulojmë pse në këtë moshë do të bëjmë seksin më të mirë.

Hulumtimet kanë treguar se personat e grupmoshës 60 deri në 66 vjeç, përjetojnë seksin më të mirë. Nëse çifti është mirë, i shëndetshëm dhe aktiv, ata mund të ndiejnë lehtësisht kënaqësi gjatë marrëdhënieve seksuale, veçanërisht femrat, pas menopauzës.Nga ana tjetër, të rinjtë në të 20-at ndihen të pasigurt për trupin e tyre dhe mund të ndihen të njëjtën gjë gjatë seksit, ndaj mund të mos arrijnë ta shijojnë atë në maksimum.

Kur trupi juaj ndryshon dita-ditës, ndryshon edhe seksi. Duke hyrë në menopauzë, njerëzit fillojnë të përjetojnë lloje të ndryshme ndryshimesh që ndikojnë në seksin në një mënyrë pozitive ose negative. Por është shumë interesante që në shumicën e rasteve seksi bëhet gjithnjë e më i këndshëm me kalimin e moshës.

Në fund të fundit, marrëdhëniet seksuale nuk kanë të bëjnë vetëm me depërtimin seksual. Është shumë më tepër. Dhe ky është një gabim që bëjnë shumica e njerëzve. Përqendrimi vetëm në depërtimin e tyre i bën ata të harrojnë paraprakisht. Do të habiteni kur të mësoni se sa i kënaqshëm mund të jetë seksi kur depërtimi nuk është qëllimi. Prandaj të moshuarit e shijojnë plotësisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat