Shurupi i lashtë shtëpiak që largon gëlbazën nga mushkëritë dhe shëron kollën

Shëndetësia

Shurupi i lashtë shtëpiak që largon gëlbazën nga mushkëritë dhe shëron kollën

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 19:51
Foto ilustrim

Kollitja është ndoshta gjëja më e bezdisshme, pas fryrjes së hundëve, kur jeni të ftohur.

Marrja e ilaçeve mund t’ju sëmurin më shumë dhe ju ulin sistemin tuaj imunitar.

Për fat të mirë, ekziston një shurup i lashtë i bërë në shtëpi i cili do t’ju ndihmojë të largoni gëlbazën dhe të kuroni kollën tuaj.

Sekreti qëndron tek karotat!

Për shkak të përmbajtjes së saj të lartë të antioksidantëve ato ndihmojnë diabetikët, si dhe vuajtjet e hipertensionit.

Për të bërë shurupin e sipërpërmendur do të keni nevojë për gjysmë kilogram karota, ujë dhe 3-4 lugë mjaltë organike.

Kushtojini vëmendje metodës së përgatitjes dhe mund të shëroni kollitjen tuaj brenda dy ditësh.

Kosnumoni rreth 3 lugë të shurupit të karotës, në mënyrë që të filloni procesin e shërimit. Ilaçi funksionon mirë si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.

Përfitime të tjera të karotës:

– Përmirëson imunitetin dhe lontrollon sëmundjet e zemrës

– Ul kolesterolin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat