Muaj i lindjes është i lidhur me shëndetin tuaj; Zbuloni çfarë tregon ai për ju

Shëndetësia

Muaj i lindjes është i lidhur me shëndetin tuaj; Zbuloni çfarë tregon ai për ju

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 08:42
Ilustrim

Muaj i lindjes është i lidhur me shëndetin tuaj; Zbuloni çfarë tregon ai për ju

A keni menduar ndonjëherë se çfarë thotë muaji juaj i lindjes për ju? Nëse muaji në të cilin ju festoni ditëlindjen ka ndonjë lidhje me atë që jeni apo pse jeni ashtu siç jeni? Sipas shkencës  prapa muajit tuaj të lindjes dhe stinës që i përkon ka një lidhje me shëndetin tuaj.

Muaj i lindjes është i lidhur me shëndetin tuaj; Zbuloni çfarë tregon ai për ju

A keni menduar ndonjëherë se çfarë thotë muaji juaj i lindjes për ju? Nëse muaji në të cilin ju festoni ditëlindjen ka ndonjë lidhje me atë që jeni apo pse jeni ashtu siç jeni? Sipas shkencës  prapa muajit tuaj të lindjes dhe stinës që i përkon ka një lidhje me shëndetin tuaj.

Bebet e lindura në vjeshtë priren të jenë më atletike

Foshnjat e vjeshtës priren të jenë njerëzit më të prirur atletikisht, sipas një studimi të botuar në International Journal of Sports Medicine. “Ekziston një avantazh i qartë fizik për ata që kanë lindur në vjeshtë.”

Bebet e pranverës dhe verës priren të jenë më të shëndetshëm

Njerëzit e lindur në muajt e ngrohtë nuk janë vetëm adhurues të verës. Foshnjat e pranverës dhe verës janë gjithashtu përgjithësisht më të shëndetshme dhe me imunitet më të fortë se ato që kanë lindur gjatë gjithë pjesës tjetër të vitit.

Bebet  që lindin në vjeshtë dhe dimër kanë tendencë të zhvillojnë më shumë sëmundje, megjithatë jetojnë më gjatë

Foshnjat në vjeshtë dhe në dimër janë në një rrezik më të madh të zhvillimit të sëmundjeve sesa ato të lindura në pranverë dhe verë. E megjithatë, ata duket se jetojnë shumë më gjatë se të gjithë të tjerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat