Jeni dakord? Ekspertët zbulojnë se sa letër higjienike duhet të përdorni sa herë që shkoni në tualet

Shëndetësia

Jeni dakord? Ekspertët zbulojnë se sa letër higjienike duhet të përdorni sa herë që shkoni në tualet

Më: 15 maj 2021 Në ora: 18:06
Foto ilustrim

E keni menduar ndonjëherë se cila është sasia e duhur që duhet të përdorim letër higjienike?

Ta mbështjellësh atë rreth dorës ose të tërheqësh ‘topin’, mund të çojë në humbje ekonomike, shkruan “The Sun”.

Ekspertët e higjienës dhe të shëndetit zbuluan se cila është përgjigja e saktë në lidhje me këtë fenomen.

Ata sugjerojnë të përdorni deri në dhjetë “fletë” nga topi i letrës higjienike, në të kundërt, do ta shpërdoroni atë dhe paratë tuaja.

Gjithashtu, 10 është numri maksimal që mund të përdorni. Ekspertët shtuan se është e domosdoshme të mbyllni kapakun e tualetit përpara se të shkarkoni ujin për të parandaluar përhapjen e mikrobeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat