Uji xhenxhefil: pija më e shëndetshme për të djegur yndyrët e tepërt në bel, në ije dhe në kofshë!

Shëndetësia

Uji xhenxhefil: pija më e shëndetshme për të djegur yndyrët e tepërt në bel, në ije dhe në kofshë!

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 07:07
Ilustrim

Ju ndoshta keni hasur ose provuar shumë receta të humbjes së peshës, por sot, ne do të zbulojmë mënyrën më të mirë shëndetësore për të shkrire yndyrën e tepërt në trupin tuaj. Kjo pije mund të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm, dhe kjo do t’ju ndihmojë të djegni dhjamin e tepërt që është ndërtuar mbi belin,ijetdhe kofshët tuaja.

Këto janë përfitimet e konsumit të saj:

Uji xhenxhefil është një antioksidant i fuqishëm

Xhenxhefili është i bollshëm me antioksidantë, të cilat janë jashtëzakonisht të dobishme për luftimin e radikalëve të lira.

Efekte të forta anti-inflamatore

Sipas një artikulli të botuar në “Journal of Medicinal Food”, kjo perime rrënjësore e mahnitshme përmban veti të fuqishme anti-inflamatore. Prandaj, uji i  xhenxhefilit mund të reduktojë ndjeshëm inflamacion, ënjtje të shoqëruar me dhimbje, veçanërisht në kushte të tilla si osteoporoza dhe reuma.

Uji i xhenxhefilit mund të rregullojë nivelin tuaj të kolesterolit

Xhenxhefili është jashtëzakonisht i fuqishëm në reduktimin e niveleve të larta të kolesterolit, të cilat mund të çojnë në sëmundje të lidhura me obezitetin siç janë sëmundjet e zemrës dhe disa lloje të kancerit. Ky ujë i mahnitshëm do të reduktojë kolesterolin duke ulur ndjeshëm nivelet e serumit dhe të kolesterolit hepatik. Përveç kësaj, uji xhenxhefil mund të zvogëlojë efektivisht tensionin e gjakut dhe të hollë gjakun tuaj.

Uji xhenxhefil mund të mbrojë kundër kancerit

Një tjetër avantazh i ujit të xhenxhefilit është fuqia e tij për të parandaluar dhe penguar zhvillimin e kancerit. Një artikull i botuar në “British Journal of Nutrition” pohon se xhenxhefili përmban veti të fuqishme anti-inflamatore dhe antioksidante të cilat mund të ngadalësojnë ose edhe të parandalojnë përhapjen e kancereve të caktuara.

Përgatitja

Pirsni  një copë xhenxhefil të freskët me feta dhe vloni me ujë në nxehtësi të lartë. Pastaj, përzieni derisa zihet në temperaturë të ulët për  15 minuta.

Përdorimi:

Kjo pije e dobishme duhet të konsumohet çdo ditë. Pini të paktën  1 litër në ditë. Vazhdoni me trajtimin për një minimum prej gjashtë muajsh, në mënyrë që tëarrini  përfitimet shëndetësore dhe të pastroni tërësisht trupin tuaj të toksinave.

Kujdes:

Gjithmonë përgatitni pijen tuaj të freskët të xhenxhefilit dhe ruani në një termos, për të marrë atë kudo që të shkoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat