Përpara se të flini gjumë, mos harroni të bëni këtë ritual bukurie - Bota Sot
Përpara se të flini gjumë, mos harroni të bëni këtë ritual bukurie

Shëndetësia

E premte, 19 tetor 2018

Përpara se të flini gjumë, mos harroni të bëni këtë ritual bukurie

Më: 19 maj 2018 Në ora: 00:12
ilustrim

Shumë pak e kushtueshme, shumë pak kohë për të shpenzuar.

Një maskë që duhet të bëni në shtëpi. Ju nevojiten vetëm tre përbërës. Kos, kakao, mjaltë! Në një tas të vogël bashkoni këto përbërës më njëri-tjetrin deri sa të krijohet një masë homogjene. Më pas aplikojeni në fytyrë në formën e një masazhi në fytyrë dhe në qafë dhe lëreni të pushojë për 15-20 minuta.

Përse shërben?

Kosi përmban acid laktik, i cili është një exfoliator shkëlqyer natyror, kakao redukton acarimin dhe mjalti natyrisht forcon lëkurën. Këtë maskë ta bëni një herë në javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test