Koronavirusi vret 4 pacientë ë spitalin e Shkodrës

Shkodra

Koronavirusi vret 4 pacientë ë spitalin e Shkodrës

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 14:12
Foto ilustrim

Katër persona të cilët ishin infektuar me koronavirus kanë humbur jetën në spitalin e Shkodrës.

Mësohet se viktimat ishin të shtruar në pavijonet e caktuara për personat e prekur me koronavirus. Kështu shënohen të vdekurtit e parë nga Covid në spitalet rajonale.

Aktualisht në repartin Covid të Shkodrës janë të shtruar 20 pacientë disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Sipas Abc news, 7 nga ta po trajtohen në reaminacion dhe një prej tyre është i intubuar. Sa i përket 4 personave që humbën jetën të gjithë ishin mbi 80 vjeç dhe me sëmundje bashkëshoqëruese. Ata prej 4 ditësh ishin në intubim dhe nuk ia dolën dot të mbijetonin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat