Vrasja e rëndë në Shkodër/Detajet se çfarë dihet deri tash – ky është viktima

Shkodra

Vrasja e rëndë në Shkodër/Detajet se çfarë dihet deri tash – ky është viktima

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 21:19
Foto ilustrim

(E plotësuar 21:17) - Vrasja në Shkodër, policia: Viktima u qëllua në lokal, rrethohet vendi i ngjarjes

Prekë Tonaj 47 vjeç është qëlluar për vdekje me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Shkodër. Policia teksa ka dhënë detaje mbi ngjarjen njofton se Tonaj është qëlluar në një lokal.

“Më datë 13.02.2022, rreth orës  19:15, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, në ambientet e një lokali, është vrarë me armë zjarri shtetasi P. T., 47 vjeç, banues në Grudë, Shkodër“, thotë policia.

Nëse presioni kërcen në 140/90, pastroni enët e gjakut! Pije!

Image
Prekë Tonaj

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor te cilet kane rrethuar vendngjarjen. Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës, për të bërë të mundur kapjen e autorit/ëve.

***

Vrasja në Shkodër, viktima punonjës i ujësjellës kanalizimeve

Prekë Tonaj 48 vjeç ka mbetur viktimë e të shtënave me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Viktima është identifikuar si Prek Tonaj, teksa ngjarja është regjistruar vetëm pak minuta më parë në fshatin Grudë. Nga informacionet e para bëhet me dije se Prek Tonaj ishte punonjës i ujësjellës kanalizimeve në Shkodër.

Nëse presioni kërcen në 140/90, pastroni enët e gjakut! Pije!

Mesohet se ngjarja ka ndodhur në një zonë ku pjesa më e madhe është në errësirë totale ç’ka vështirëson akoma edhe më shumë identifikimin e autorit/ve të krimit.

Për momentin nuk dihen të tjera detaje për ngjarjen, ndërsa policia është nisur drejt vendngjarjes.

***

Tronditet Shkodra, vrasje me armë zjarri në fshatin Grudë

Shkodra është tronditur këtë të diel! Një vrasje ka ndodhur këtë mbrëmje në fshatin Grudë e Re. Abcnews.al mëson se viktima është një burrë (Prekë Tonaj)  i cili është qëlluar për vdekje me armë zjarri.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton mbi rrethanat. Deri më tani nuk kemi detaje të reja si ka ndodhur vrasja.

Kjo pije është një vrasës i të gjithë parazitëve në trup!

Abcnews.al do t’u mbajë të informuar për detajet e kësaj ngjarjeje në vijim.

Shkodra është ndër qytetet që nuk gjen qetësi nga ngjarjet kriminale. Në këtë qytet kriminaliteti është rritur  në vitin 2021 me 11.9% dhe është ulur zbulueshmëria me 5%.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat