Atentati në Shkodër, ekzekutimi i 47-vjeçarit dyshohet për gjakmarrje

Shkodra

Atentati në Shkodër, ekzekutimi i 47-vjeçarit dyshohet për gjakmarrje

Më: 14 shkurt 2022 Në ora: 11:21
Prekë Tonaj

Një tjetër atentat i dyshuar për motive gjakmarrjeje ka tronditur Shkodrën, mbrëmjen e së dielës. Viktimë e këtij atentati ka mbetur 47-vjeçari Prekë Tonaj, punonjës i Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve Shkodër.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një lokal në fshatin Grudë. Sipas dëshmive nga vendi i ngjarjes, një person i maskuar është afruar pranë lokalit ku qëndronte viktima dhe pasi ky i fundit ka dalë, ka hapur zjarr me armë automatike. Plumbat e shumtë që kapën shënjestrën e këtij atentati, i shkaktuan Tonajt vdekjen e menjëhershme.

Ndërkohë, autori i këtij krimi ka mundur të largohet me shpejtësi. Forcat e policisë që mbërritën në vendngjarje nisën menjëherë punën për kapjen e autorit, por deri tani nuk ka asnjë të dhënë mbi identitetin e tij.

Sakaq, mësohet se Tonaj është një person i njohur për Policinë e Shkodrës, pasi 11 vite më parë ka qenë i proceduar bashkë me dy persona të tjerë, si të dyshuar se kishin planifikuar një vrasje. Ndërsa më herët, viktimës i kanë vrarë edhe dy vëllezër të tjerë.

Nisur nga e kaluara e 47-vjeçarit, grupi hetimor dyshon se edhe kjo ngjarje mund të ketë si motiv gjakmarrjen, por ende nuk ka një pistë zyrtare për autorin dhe as për motivet e këtij atentati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat