Kishte hapur laborator dentar pa licensë, arrestohet 51-vjeçari në Shkodër

Shkodra

Kishte hapur laborator dentar pa licensë, arrestohet 51-vjeçari në Shkodër

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 19:06
Foto ilustrim

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 51-vjeçar me inicialet I.A., pasi është konstatuar se kishte një laborator dentar pa licensë për ushtrimin e profesionit dhe pa kasë fiskale.

Gjatë kontrollit të biznesit të 51-vjeçarit, blutë e Shkodrës kanë gjetur të punësuar dy persona, njëri prej tyre shtetas turk, i paregjistruar.

Nga kontrolli rezultoi se ky shtetas ushtronte këtë aktivitet i pa pajisur me licensë për ushtrimin e profesionit, dhe pa kasë fiskale.

Në këtë laborator u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale sasi e konsiderueshme mallrash të markave të ndryshme dentare, të dyshuara kontrabandë. Gjithashtu u konstatuan në proces pune edhe dy shtetas (njëri prej tyre shtetas turk), të cilët ishin të paregjistruar në organet përkatëse”, thuhet në njofimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat