Shpërthehet pakoja e dyshimtë që alarmoi Shkodrën

Shkodra

Shpërthehet pakoja e dyshimtë që alarmoi Shkodrën

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 19:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Një pako e dyshimtë alarmoi policinë e Shkodrës para disa orësh.

Burime për noa.al bëjnë me dije se pakoja e dyshimtë është shpërthyer në mënyrë të kontrolluar nga specialistët e Xhenios dhe RENEA.

Dyshohet se brenda pakos ka pasur lëndë plasëse.

Policia u njoftua rreth orës 16:00 për një pako të dyshimtë e cila ishte lënë në anë të rrugës në lagjen “Vojo Kushi.”

Policia menjëherë vendosi perimetrin e sigurisë në zonë.

Ende nuk dihet se kush mund ta ketë vënë pakon në atë zonë dhe për cilën arsye.

Pritet të bëhet monitorimi i kamerave të sigurisë për të parë lëvizjet e personave që kanë lënë pakon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat