Zjarri shkrumbon banesat e komunitetit rom në Shkodër, zbardhen detajet e para

Shkodra

Zjarri shkrumbon banesat e komunitetit rom në Shkodër, zbardhen detajet e para

Më: 9 janar 2024 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Në lagjen Tepe në Shkodër, ku banojnë disa qytetarë të komunitetit Rom ka rënë zjarr dhe për pasojë kanë marrë flakë disa “banesa”.

Pas njoftimit, ekipet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Si pasojë e zjarrit mësohet se ka dëme materiale.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat