“Pas 30 vitesh, Shkodra me semaforë”/ Rama: PS është e vetmja forcë civilizimi, progresi dhe modernizimi

Shkodra

“Pas 30 vitesh, Shkodra me semaforë”/ Rama: PS është e vetmja forcë civilizimi, progresi dhe modernizimi

Më: 19 mars 2024 Në ora: 16:28
Foto ilustrim

Prej 30 vitesh, Shkodra nuk kishte semaforë, por tani ka filluar vënia e tyre.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka ndarë pamje të vendosjes së semaforëve të parë në Shkodër.

Sipas kreut të qeverisë, ky është ndër shembujt se e vetmja forcë civilizimi, progresi, modernizimi në Shqipëri, është Partia Socialiste.

“A e dini se Shkodra s’kishte asnjë semafor, as edhe një, qoftë edhe një shtyllë semafori të ngulur si tentativë, në 30 vjet liri-demokraci?

Tani jo për të ngacmuar të vdekurit e pakallur, as për të thënë largqoftë se çoç po ndodh, po fakti që më në fund edhe Shkodra do të ketë semaforë, është mbase shembulli më ulëritës mes mijëra shembujve të cilët tregojnë pse e vetmja forcë civilizimi, progresi, modernizimi në Shqipëri, është Partia Socialiste”, shkruan Rama në Facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat