Emri i ri i Maqedonisë: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit - Bota Sot
Emri i ri i Maqedonisë: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit

Shqipëria

Emri i ri i Maqedonisë: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit

Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:17
Lulzim Basha

Kreu i PD Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Basha tha se ky është një hap shumë me rëndësi, drejt konsolidimit të rajonit.

Statusi:

Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore.

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...