Pro dhe kundër qeverisë/ Si votuan 7 deputetët e opozitës së re - Bota Sot
Pro dhe kundër qeverisë/ Si votuan 7 deputetët e opozitës së re

Shqipëria

Pro dhe kundër qeverisë/ Si votuan 7 deputetët e opozitës së re

Më: 13 mars 2019 Në ora: 16:07
Votimi

Pas betimit,  shtatë deputetët e rinj të opozitës kanë votuar për herë të parë projektligjet në Kuvendin e Shqipërisë.

Alban Zeneli i zgjedhur nga listat e PD-së votoi kundër, Lefter Maliqi abstenoi, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha dhe Elda Hoti pro projektligjit të propozuar nga qeveria për nxitje të punësimit, ndërsa Edlira Hyseni nuk ishte e pranishme. Kundër projektligjit për nxitjen e punësimit votoi edhe deputeti Ylli Shehu nga opozita e re, i betuar javën e kaluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat