Zhduket pa lënë asnjë gjurmë 2-vjeçarja shqiptare - Bota Sot
Zhduket pa lënë asnjë gjurmë 2-vjeçarja shqiptare

Shqipëria

Zhduket pa lënë asnjë gjurmë 2-vjeçarja shqiptare

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 22:52
Foto

Mediet greke raportojnë për një ngjarje të rëndë, protagoniste e së cilës është një vajzë vetëm 2 vjeçe me origjinë nga Shqipëria.

Vogëlushja shqiptare ka humbur në Pire të shtetit fqinj në lagjen “Paleo Faliro”.

Shqiptarja quhet Athina Hazizi dhe për humbjen e saj janë vënë në dijeni autoritetet kufitare shqiptare, bullgare dhe maqedonase.

Akoma nuk dihet nëse vajza ka humbur rastësisht apo e kanë rrëmbyer. Nuk dihet po ashtu nëse ajo është brenda kufirit grek apo e ka kaluar atë, transmeton mediet shqiptare.

Autoritetet helene i kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve që kanë dijeni që të njoftojnë nëse e shohin vogëlushen nga Shqipëria.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...