Rastet e shtuara me koronavirus, mjeku jep mesazhin që duhet ta lexojnë të gjithë: Nuk e shoh problematike...

Shqipëria

Rastet e shtuara me koronavirus, mjeku jep mesazhin që duhet ta lexojnë të gjithë: Nuk e shoh problematike...

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 17:36
Mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku Pëllumb Pipero shprehet se situata është shqetësuese në një kohë kur mund të frenohet përhapja e tij nëse respektohen dy prej rregullave më kryesore, përdorimi i maskës dhe ruajtja e distancës fizike.

“E shoh shumë shqetësuese, sepse është lehtësisht parandaluese, thjesht dhe vetëm ,duke përdorur maskën dhe respektuar distancën. Nuk e shoh problematike”, tha Pipero.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat