Zheji-Gjuzit: Po bën koalicion brenda parlamenti? Ja çfarë po luhet - Bota Sot
Zheji-Gjuzit: Po bën koalicion brenda parlamenti? Ja çfarë po luhet

Shqipëria

Zheji-Gjuzit: Po bën koalicion brenda parlamenti? Ja çfarë po luhet

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 22:33
Kujtim Gjuzi

Në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, gazetari Zheji foli për riformatim të qeverisë dhe pyeti deputetin Kujtim Gjuzi nëse po lëviz fijet për një qeveri teknokrate.

Zheji: Zërat korridoreve flasin për një riformatim të qeverisë aktuale nga Rama, por disa numra po lëvizin underground në parlament.

Gjuzi: Kur u futëm në Kuvend vjet Balla më tha se do të rrimë gjatë bashkë. I thash se ke mjaft kohë në parlament, qysh në kohën e Nanos. Mesa duket do t’ia hash kokën edhe Edi Ramës.

Ne kemi thënë që mund ta rikthejmë PD në parlament, me qeverinë 7 Rama dhe pjesa tjetër opozita. Rama foli për një mblesëri me Bashën.

Gjuzi: Duket se t’i po lëviz fijet për një qeveri teknokrate

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat