Nisin punën mjekët që erdhën nga Italia në ndihmë të Shqipërisë

Shqipëria

Nisin punën mjekët që erdhën nga Italia në ndihmë të Shqipërisë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 18:06
Foto

Mjekët e ardhur nga Italia në shërbim të ekipeve mjekësore në Shqipëri për përballimin e situatës së COVID-19 kanë mbërritur sot në spitalin Infektiv.

6 mjekët dhe një infermiere e sjellë nga fqinjët për të kthyer nderin e muajve të tyre më të vështirë janë fotografuar jashtë ambienteve të këtij spitali të pajisur me maska.

Ata  do të ndihmojë me qëllim formimin e veçantë të homologëve shqiptarë për çështje që kanë të bëjnë me aspektin shëndetësor specifik në diagnostikimin dhe luftën ndaj COVID-19.

Në grupin e tyre është edhe një infermiere shqiptare, e larguar që 10 vjeç nga Shqipëria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat