Gjendet një tjetër adoleshente e humbur, familja: Nuk e dimë kush e fshehu këto ditë

Shqipëria

Gjendet një tjetër adoleshente e humbur, familja: Nuk e dimë kush e fshehu këto ditë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:40
15-vjeçarja

15-vjeçarja kishte humbur gjurmët nga Tirana më 12 janar të këtij viti, ndërsa u gjet nga blutë e kryeqytetit në zonën e Kamzës mëngjesin e kësaj të enjte.

Lajmin e konfirmoi njerka e saj e cila tha se në momentin e gjetjes, adoleshentja kishte qenë në gjendje të rënduar psikologjike dhe se ndodhej ende në komisariat e shoqëruar edhe nga familjarët e saj.

’Konfirmoj se vajza është gjetur. Në orët e para të mëngjesit na njoftoi policia se është gjetur në zonën e Kamzës. Ju falenderoj shumë, që e bëtë publike rastin e vajzës, pasi kjo gjë nihmoi shumë që ajo të bëhej më në fund e gjallë. Kishte që më datë 12 janar e larguar dhe nuk dinim asgjë se çfarë kishte ndodhur me të. Ajo ndodhet ende në polici dhe ne nuk dijmë asgjë më shumë, kush e ka fshehur këto ditë. Kur u gjet shfaqte një gjendje të rënduar psikologjike’.

Kjo ishte adoleshentja e katërt e larguar nga shtëpia janarin e këtij viti, në një hark kohor prej dy javësh, pas largimit të dy vajzave nga Prrenjasi më datë 6 janar.

14 dhe 17-vjeçaret, fal publikimit të fotove dhe thirrjes për ndihmë në emisionin ’Pa Gjurmë’ u gjetën në qytetin e Pogradecit. Sikundër përfundoi me sukses dhe misioni i gjetjes së 16-vjeçares nga Vlora.

Ajo kishte humbur më 14 janar, por u gjet tri orë pas publikimit në program pasditen e 18 janarit, në një apartament në zonën e Ujit të Ftohtë po në Vlorë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat