Aksion kundër tregjeve informale, policia bashkiake pastron aksin nacional Korçë-Pogradec

Shqipëria

Aksion kundër tregjeve informale, policia bashkiake pastron aksin nacional Korçë-Pogradec

Më: 15 prill 2022 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Policia bashkiake e Korçës ka nisur aksion kundër tregjeve informale në territorin që ajo administron.

Pamjet në video vijnë nga aksi nacional Korçë-Pogradec, në zonën e fshatit Lumalas.

Njeri nga shitësit, i cili sipas tij është i pajisur dhe me numër NIPT-i, thotë se kjo është mënyra e vetme që disa familje fitojnë të ardhura dhe largimi i këtyre tregjeve nuk është i drejtë.

Janë mbi 7 tregje informale në qarkun e Korçës, ku shumica fokusohet në rrugët nacionale e shpesh kthehen edhe në burim aksidenti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat