Dikur vrasës dhe i droguar - Bota Sot
Dikur vrasës dhe i droguar

Sociale

Dikur vrasës dhe i droguar

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 20:41
Bekim Krasniqi

Për shumë vjet me radhë u pagua për vrasje, vjedhje, krim të organizuar dhe shitje të substancave narkotike.

Ani pse shumë i ri në moshë, ai në Australi njihej si personi dominant  i keq-bërjes dhe veprave penale.

Bekim Krasniqi nga Prishtina rrëfen për Tribuna Channel periudhën më të rëndë të jetës së tij.

Për pesë vjet me radhë ai ishte përdorues i rregullt  i substancave narkotike.

Ndonëse  në Australi ishte pa familje, ai ishte në gjendje të bënte gjithçka për të siguruar drogë, kjo e shtynte edhe drejt vrasjeve të shumta.

Pas kryerjes së dënimit ai u soll në vendlindje.

Edhe këtu ishte i vetëm.

E këtë periudhë Krasniqi e përjetoi më së rëndi.

Veprat e njëjta i vazhdoi edhe këtu.

Fqinjët e tij e kishin referuar tek Qendra e Shëndetit Mendor në Prishtinë.

Që nga viti 2004, Krasniqi kishte filluar trajtimin në këtë qendër.

Drejtori i kësaj qendre, Sami Rexhepi tregon për Tribuna Channel, se sa e vështirë ishte të trajtohet një rast i tillë.

E nuk është ky rasti i vetëm.

Rexhepi madje thotë se shpeshherë kanë mungesë të barnave.

Bekim Krasniqi nga Prishtina falënderon këtë qendër, që për herë të dytë e solli në jetë.

Por, ai ka një mesazh për të gjithë të rinjtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test