Nvidia prezanton kartat e reja grafike për laptopët gaming

Teknologji

Nvidia prezanton kartat e reja grafike për laptopët gaming

Më: 11 janar 2021 Në ora: 16:25
Nvidia

Nvidia po përgatitet të lançojë kartat grafike GeForce RTX 30 për laptopët raportoi Tom’s Guide ditën e Diele. Prezantimi sipas medias në fjalë pritet të bëhet më 12 Janar ku adhuruesit e lojërave do të marin një paraqitje të vogël të asaj çfarë po vjen për laptopët.

Lideri në performancë grafike do të ofrojë ekuivalentët e kartave grafike desktop përfshirë RTX 3060 me 6GB RAM, RTX 3070 Max-Q me 8GB RAM dhe RTX 3080 Max-Q me 16GB RAM, akoma edhe më shumë sesa modeli desktop RTX 3080 me 10GB RAM.

Kartat do të përfitojnë nga arkitektura e re Ampere me teknologjinë ray-tracing që është më shpejtë. Po gjatë këtij prezantimi mund të shohim një model jo-Ti të RTX 3060 për dsktopët.

Normalisht evenimenti do të jetë virtual por pritet tu japë përgjigje shumë pyetjeve sesi do të konkurrencën modelet për laptopët me ato për desktop. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat