Google: Asnjë reklamë politike deri më 21 janar

Teknologji

Google: Asnjë reklamë politike deri më 21 janar

Më: 13 janar 2021 Në ora: 17:31
Google

Alfabet Google do të ndalojë të gjitha reklamat politike në platformën e saj duke filluar nga 14 janari dhe pas trazirave të javës së kaluar në ndërtesën e Kongresit.

Google ka në plan të mbajë këtë rregull të paktën deri më 21 janar, i cili do të jetë një ditë pas inaugurimit të presidentit të ri amerikan Joe Biden, raporton Reuters.

Facebook gjithashtu ndaloi reklamat politike pas zgjedhjeve presidenciale më 3 nëntor.

Dhe i lëshoi ato pak përpara zgjedhjeve për Senatin në shtetin e Gjeorgjisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat