PlayStation Network ishte jashtë funksionit dje dhe sot!

Teknologji

PlayStation Network ishte jashtë funksionit dje dhe sot!

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 23:55
Foto ilustrim

Një ndërprerje e PlayStation Network të Sony që filloi të premten pasdite duket se vazhdoi edhe të shtunën në mëngjes.

Sipas një përditësimi në faqen e statusit të ndërprerjes i dhënë me kohën 6:33 PM (nuk është e qartë se cila zonë kohore është) në 26 shkurt, platformat e prekura janë PS Vita, PS3, PS4 dhe PS5.

“Ju mund të keni vështirësi në lansimin e lojërave, aplikacioneve ose veçorive të rrjetit. Ne jemi duke punuar për të zgjidhur çështjen sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit për durimin tuaj ”, thuhet në njoftimin e Sony.

Engadget raportoi se ndërprerja mund të ndikojë në disa lojëra. Fortnite duket se ishte i qasshëm, por Minecraft dhe Call of Duty: Warzone nuk ishin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat