Elon Musk lë të kuptohet për një version të ri të Cybertruck

Teknologji

Elon Musk lë të kuptohet për një version të ri të Cybertruck

Më: 8 mars 2021 Në ora: 17:41
Foto ilustrim

Në tremujorin e dytë, Tesla dëshiron të informojë klientët e saj në lidhje me azhurnimet. Ajo që është e sigurt është se Cybertruck do të ndërtohet në Teksas.

Një version i rishikuar i Tesla Cybertruck mund të vijë së shpejti. CEO i Tesla Elon Musk iu përgjigj në Twitter shkrimit të Gary Black, ish CEO i menaxherit global të aseteve Aegon Asset Management, i cili kërkoi azhurnime për tiparet, opsionet dhe datën e dorëzimit të Cybertruck.

Sipas Musk, Tesla “ndoshta” do të informonte klientët e saj në lidhje me këtë në tremujorin e dytë. Kamioni do të ndërtohet në Gigafactory në Teksas. Çfarë saktësisht do të jetë e re është e paqartë. Musk më parë kishte tërhequr vëmendjen për faktin se materialet e reja dhe teknikat e prodhimit janë duke u zhvilluar vazhdimisht, të cilat sjellin vazhdimisht përmirësime të reja

Trup i fortë

Tesla prezantoi versionin e parë të Cybertruck në nëntor 2019. Sa i fortë është automjeti u demonstrua me ndihmën e një çekiçi.

Elon Musk është i vetëdijshëm për problemet e cilësisë, sipas CNN.

Ai kohët e fundit ra dakord për një kritikë të lidhur nga analisti i industrisë Sandy Munro.

Në vitin 2018, ai tha se Modeli 3 fillimisht kishte dobësi të ngjashme si një Kia në vitet ’90. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat