Sony ka lëshuar një kondicioner për bluzë

Teknologji

Sony ka lëshuar një kondicioner për bluzë

Më: 22 prill 2021 Në ora: 21:39
Ilustrim

Sony ka njoftuar një produkt të ri për Reon Pocket 2, një “kondicioner portabël” i kontrolluar nga aplikacioni, i cili u lëshua fillimisht vitin e kaluar pasi kompania e financoi atë në platformën e saj.

Reon Pocket 2 duket pak a shumë i njëjtë me modelin origjinal, por elementët e brendshëm të sapo krijuar mund të arrijnë deri në dyfishin e nivelit të thithjes së nxehtësisë, sipas Sony, duke rezultuar në një performancë më të fortë të ftohjes.

Sony gjithashtu deklaron se ka përmirësuar mbrojtjen e djersës në Reon Pocket 2, duke e bërë atë më të përshtatshëm për ushtrime të lehta.

Image

Modeli i mëparshëm ishte shitur kryesisht si diçka që ishte veshur me një këmishë të posaçme për ta bërë udhëtimin veror më të durueshëm, por këtë herë kompania japoneze thekson përdorimin më të gjithanshëm.

Kompania ka bashkëpunuar me markat e veshjeve sportive, duke përfshirë Le Coq Sportif, Munsingwear dhe Descente.

Sony ka dizajnuar gjithashtu një aksesor rripi në mënyrë që Reon Pocket të përdoret gjithashtu me veshje të rregullta.

Reon Pocket 2 po del në Japoni për rreth njëqind dollarë dhe nuk ka informacion nëse do të shitet në tregje të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat