Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Teknologji

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Më: 30 maj 2021 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge.

Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge, me të cilin Microsoft tani po përpiqet të kthehet në majë.

Nuk është se Edge nuk rritet, pasi u përdor nga 7% e njerëzve vitin e kaluar, dhe këtë vit nga 12%, por është ende dobët.

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të rikthehet në lojë, kështu që Bing Rebates arrin në Edge.

Kur blini përmes Bing.com, merrni 10% të parave të shpenzuara, por vetëm nëse përdorni Microsoft Edge kur bëni pazare.

Do të fillojë me këtë në tetor dhe së pari do të jetë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe deri në fund të vitit në pjesë të tjera të botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat