Kur kombinohen Twitter dhe Instagram: Po vjen mundësia e re që të gjithë do ta duan

Teknologji

Kur kombinohen Twitter dhe Instagram: Po vjen mundësia e re që të gjithë do ta duan

Më: 29 qershor 2021 Në ora: 19:38
Ilustrim

Aplikacioni Twitter në iOS është azhurnuar dhe tani i lejon të gjithë të ndajnë me shpejtësi dhe lehtësi cicërimat në historinë e tyre në Instagram.

Karakteristika e re funksionon duke përdorur listën e ndarjes në iOS ku përdoruesit thjesht prekin ikonën e ndarjes poshtë çdo cicërimi dhe zgjedhin "Instagram Stories" nga lista e aplikacioneve.

Karakteristika e re funksionon duke përdorur listën e ndarjes në iOS ku përdoruesit thjesht prekin ikonën e ndarjes poshtë çdo cicërimi dhe zgjedhin "Instagram Stories" nga lista e aplikacioneve.

Në historinë e Instagram, përdoruesit do të kenë mundësinë të ndryshojnë madhësinë e cicërimës, ta ripozicionojnë atë dhe ta zbukurojnë me afishe, muzikë dhe pajisje të tjera.

Edhe pse opsioni i ndarjes së fotove të ekranit dhe postimi manual i një historie në Instagram ishte i disponueshëm më parë, ndërfaqja e re e bën punën shumë më të lehtë dhe jep rezultate më të mira.

Pavarësisht nga lehtësia e ndarjes së cicërimave me Instagram, është ende e vështirë të ndash përmbajtjen e Instagram në Twitter.

Vendosja e një lidhjeje Instagram në Twitter shfaqet ende si një URL e rregullt. Funksionaliteti u zhduk përsëri në vitin 2012 dhe nuk tregon shenja të kthimit. Karakteristika e re e ndarjes së Twitter aktualisht është në dispozicion vetëm për përdoruesit e iOS dhe nuk përmendet kur mund të futet në pajisjet Android.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat