Xbox Series X dhe S janë bërë konsolët më të shitur të Xbox

Teknologji

Xbox Series X dhe S janë bërë konsolët më të shitur të Xbox

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 08:32
Xbox

Microsoft mbrëmë publikoi rezultatet e biznesit për tremujorin e katërt të vitit fiskal.

Si pjesë e së njëjtës, shefi Satya Nadella u mburr me faktin se Xbox Series X dhe S janë deri më tani konsolët më të shitur në historinë e Xbox.

Të ardhurat nga shitjet e tastierave Xbox në periudhën midis prillit dhe korrikut të këtij viti ishin 172 për qind më të larta se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, gjë që nuk është për t’u habitur sepse në vitin 2020 ata nuk shitën tastierë Xbox Series, por vetëm Xbox One, shkruan HCL.

Të ardhurat e përgjithshme të lojërave të Microsoft u rritën 11 për qind nga pranvera e vitit 2020, por kryesisht për shkak të shitjeve të tastierës pasi të ardhurat nga lojërat dhe shërbimet e Xbox ranë 4 për qind.

Microsoft nuk komentoi numrin aktual të abonuesve të Xbox Game Pass. Në fillim të vitit, ata njoftuan zyrtarisht se numri i abonuesve arriti në 18 milionë.

Kërcimi në 23 milionë abonues u përmend jozyrtarisht në muajin e katërt, por kjo nuk u konfirmua nga Microsoft.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat